İçeriğe geç

İzlanda Gezi Rehberi

İzlanda Rehberi
Harika insanları, muhteşem doğa güzellikleri ile dikkatleri üstüne çeken ve kuzey ışıklarını muhteşem bir görselle görebileceğiniz bir şehir İzlanda.İzlanda hakkında merak ettiklerinizi kaleme aldım sizlere
güzel bir şekilde bilgi aktarımı yapmaya çalışacağım umarım yazılarım faydalı olur. Bilindiği üzere doğa harikası bir yer oldukca güzel ve cana yakın insanları ve futboldaki başarılarıyla tanınan İzlanda’ lıların nüfusu ortalama 340 bin civarında.Nüfusu az
olmasına rağmen popüler olmayı başarmış bir şehir. İzlanda’nın kartpostal niteliğindeki doğası ziyaretcilerini hayran bırakmayı her seferinde başarabilen bir şehir.

İzlanda Nerede
Avrupa kıtaları ve Kuzey Amerika arasında olan İzlanda Atlas Okyanusu’nun kuzeyinde yer alıyor. Ülkenin batısında Grönland bulunuyor. Ülke nüfusunun 250 bini başkent Reykkavik’te yaşamlarını sürdürmektedirler.
Ülkenin en kalabalık nüfusa sahip yeri ise başkenttir .

Çoğu kişi tarafından buz ülke diye adlandırılan ama gercekte buz ülke olmayan İzlanda yagmurun bol yağmasından olacak ki o kadar da soğuk degildir. Ülke gezip görülecek yerler bakımından oldukça zengin bir ülke.
Nadir güzelliğe sahip olan Mavi Lagün görebileceğiniz en harika bölgedir. Lav bölgesinin oluşturduğu siyah kayalıklar ve içinde masmavi sımsıcak buharı tüten bir su bence görülmeye değer.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Casablanca Gezi Rehberi
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir