Gezi Rehberi

Hoh Yağmur Ormanı

Hoh Yağmur Ormanı

Olimpiyat yarımadası parkı ve Washington Eyaleti’nin kuzey batısında bulunmaktadır. Pasifik okyanusunun sınırındadır. Ilıman yağmur ormanları arasında en geniş ve en iyi ormanlardan birisi şüphesiz Hoh yağmur ormanı oluyor. Milli bir park içerisinde yer alan Hoh ormanı sayesinde ABD ‘de en çok ziyaret edilen milli parklardan birisi olmasını sağlamaktadır. Ormanın yakınında yer alan denizde meydana gelen gelgitler ve olypus dağı ile oldukça görkemli olarak karşınıza çıkmaktadır. Pek çok farklı manzarası ile karmaşık fakat derin bir sistemdir. Genellikle ağaçların üzerlerinde çiçekler ve alpin çayırları bulunuyor. Eğer dağ tırmanışı yapmak isteniyor ise uygun ekipmanların mutlaka temin edilmesi gerekir. Ayrıca bot ve yağmurluklarını getirmeyi asla unutmayın.
Milli park ile birlikte orman tüm yıl açıktır. Milli parkta en dikkat çekici özellik olan ılıman bölge ormanı harika bir doğa yapısıdır. Hoh yağmur ormanı Port Angeles bölgesine yakın bir doğa harikası olarak bulunuyor. Hoh yağmur ormanının Olimpik Ulusal park içerisinde bir kısmı olduğu için ticari amaçlar yasaklanmış durumdadır. Hoh nehri aşağısındaki bölümlerin geçtiğimiz yıllarda yani 18 yüzyıl döneminde orman maalesef kereste üretimi için kullanılmıştır.

İlginizi Çekebilir : Dominica karayipler Yağmur Ormanları

Bitki Ve Hayvan Çeşitliliği

Hoh yağmur ormanı içerisinde baskın kendini belli eden birçok ağaç çeşidi bulunur. Bu ağaçlardan birisi de Sitka ladini 95 metre, Douglas cami 65 m, Kaliforniya ağaçları, kızılağaç, akçaağaç gibi çeşitli türler bulunur. Aynı zamanda bu bölgede çeşitli ve endemik hayvan türleri de bulunur. Pasifik ağaç kurbağası, Amerika rakunu, Amerikan kara ayısı, vapiti geyiği gibi çeşitler buna en iyi örnektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Porto- Portekiz Gezi Rehberi
Hoh yağmur ormanın içerisinde park bekçileri bulunmaktadır. Hatta bu ormanda birçok yürüyüş patikası bulunuyor. Bu bölgede bulunan ladin patikası da oldukça meşhurdur.

Nasıl Gidilir?

Ülkemizden Washington’a doğrudan uçuş imkânı vardır. Çok kolay bir şekilde gidilme imkânı bulunuyor.

Vize Durumu

Amerika’da bulunan HOH ormanına gidebilmek için vize gereklidir. Buraya gidecek olan Türk vatandaşları mevcut pasaportlarına sahip olması gereklidir. Pasaport ardından ise mutlaka Amerika vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı