İçeriğe geç

Kışın Gezilmesi Gereken Muhteşem 10 Yer

Kış tatili geldi çattı. Tatil için hazırlık yapanlar valizini dahi hazırladı ancak nereye gitsek bu kış ne yapsak sorularına cevap alınamadı. Soruların güzel cevaplara ulaşabilmesi için muhteşem 10 yer derledik. İşte kış tatilinde gidip görmeniz gereken güzel manzaralı yerler.

* Muhteşem Manzarası ve Farklı alternatifleri ile Ilgaz Kayak Merkezi

Listemizin ilk sırasında Çankırı ve Kastamonu illeri arasında yer alan Ilgaz Dağı üzerinde kurulu olan kayak merkezi geliyor. Aralık ayı ile kış turizmine kapılarını açan Ilgaz Dağı, nisan sonlarına kadar gelen ziyaretçilerin eğlenceli vakit geçirmesine yardımcı oluyor. Kar kalınlığı 50 santim ile 2,5 metrenin üzerinde olan bu muhteşem yerde doyasıya kayak yapabilir sıcacık otel odasında yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Uygun fiyata konaklama imkanı sunan birden fazla otel bulunuyor kayak merkezinin yakınında.

*Kış Tatili Denilince Akla Gelen İlk Yer: Uludağ-Bursa Kayak Merkezi  Yaz tatili denilince akla ilk gelen yer Antalya olduğu gibi kış tatili denilince de ilk akla gelen Uludağ-Bursa oluyor. Geniş alanda yapılan kayak etkinliği ilkbaharın son aylarına kadar devam ediyor. 1960’lı yıllarda milli park kabul edilen Uludağ, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. Diğer kayak merkezlerine oranla daha pahalı olan bu muhteşem kayak merkezi, kışın tadını çıkarmak isteyenler için tavsiye edilen güzel yerlerden biri.

*Sarıkamış Kayak Merkezi  Alp Dağlarında bulunan kar tipine sahip olan Sarıkamış son dönemlerin revaçta olan gözde kayak merkezlerinden biri. Buzlanma olmayan bu kayak merkezinde kristal kar görüldüğü için diğer kayak merkezlerinden ayrılıyor. Her daim özelliğini koruyan kayak merkezi, sarı çamların çepeçevre sardığı geniş bir alanda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Zihnimde Hala Yazılmamış Cümleler Var

*İstanbul’a Yakınlığı Sayesinde Binlerce Kişi Tarafından Ziyaret Edilen Kartepe Kayak Merkezi  Kış turizmi için yeni sayılan Kartepe kayak merkezi, İstanbul’a olan yakınlığı sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor. Konaklama ücretinin oldukça uygun olması ve kış tatili için her türlü imkanı sunan kayak merkezi son dönemlerin popüler yerlerinden biri. Kocaeli sınırları içinde bulunan Kartepe kayak merkezi yeşil çam ağaçlarının çevrelediği geniş bir alanda bulunuyor. Kış tatilini fazla para harcamadan veya günü birlik yapmak isteyenler bu muhteşem kayak merkezini tercih edebilir.  

*Doğu Bölgesinin En Gözde Yeri Palandöken Kayak Merkezi  Erzurum sınırı içerisinde bulunan Palandöken dağı, Türkiye’nin en yüksek zirvelerinden en önemlisi. Kış turizmi için önemli yerlerden sayılan Palandöken kayak merkezi 2-3 metre kalınlığında kar ile karşımıza çıkıyor. Karasal iklim özelliği gösteren Erzurum, kış aylarında yabancı turistler başta olmak üzere birçok turist tarafından ziyaret ediliyor. Konaklama konusunda sorun yaşamayacağınız bu muhteşem kayak merkezinin diğer merkezlere göre daha soğuk olduğunu bilmelisiniz.  

*Kış Tatilini Manzara Seyretmek İçin Düzenleyenler Yedigöller’i Tercih Edebilir  Yedigöller, Bolu şehri sınırları içerisinde bulunan 7 şirin gölün bir arada olması sebebiyle bu ismi almıştır. Fotoğraf çekme tutkusu olanlar kış tatili için Yedigöller’e gidebilir. Muhteşem manzaraya ek olarak sunulan çerçeve konumundaki çam ağaçları bembeyaz karın altında enfes görüntüye sahip oluyor. Huzuru damarlarınızda hissedeceğiniz Yedigöller, tabiatın el değmemiş özel yerlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Turkiye'de gezilecek en güzel yerler

İlginizi Çekebilir : Güney Amerika-Peru Gezisi

*Kapadokya Kış Tatili İçin Muhteşem Bir Yer  Sadece yaz tatili için değerlendirilen Kapadokya-Peri bacaları kış turizmi açısında kendini yenileyerek muhteşem alternatifler sunuyor. Kış manzarasının Kapadokya’da ne derece güzel olacağını bir tasavvur edin. Dev balonların size şehri gezdirmesi ve masalsı havanın karla birleşmesi insanı büyülüyor. Uçan balonlarla şehri gezerken farklı bir gezegende geziyor gibi farklı duygulara kapılacak manzaraya aşık olacaksınız.  

*Kış Tatilini Sıcacık Bir Yerde Geçirmeyi Düşünenler İçin Safranbolu Evleri Tavsiyeler Arasında Bulunuyor

Safranbolu evleri, muhteşem yapısı ve insanı büyüleyen dekoruyla her dönemde insanları etkilemeyi başarmıştır. Genellikle yaz tatilleri için tercih edilen Safranbolu evleri, beyaz karın evlerin sıcacık dokusunu bozmadan kaplaması kartpostal görünümüne büründürüyor. Karabük il sınırı içerisinde bulunan Safranbolu evleri, kayak merkezlerine gitmek yerine mütevazi yerleri görmek isteyenler için muhteşem bir alternatif.  

*Şirin Bir Yer Görmek İsteyenler İçin Şirince Köyü  İzmir’e bağlı bulunan bu muhteşem köy, masallarda anlatılan minik köylere benziyor. Sokaklar evler her şey size tarihi dokunun hala bozulmadığını ve Şirince köyünün hala bütün güzelliği bünyesinde barındırdığını göreceksiniz. Yaz tatillerinde sıklıkla tercih edilen Şirince köyü kış tatili için de gözde yerlerden biri olmayı başarıyor. Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği bu güzel köy, eşsiz duygular yaşamanıza yardımcı olacak.

İlginizi Çekebilir : Peru-Machu Pichu Gezisi

*Muhteşem Manzarası İle İnsanı Büyüleyen Uzungöl  Trabzon merkezine 99 kilometre uzaklıkta olan Uzungöl, Çaykara ilçesinde bulunuyor. Trabzon gezisi yaptıysanız her dükkanda her kahvede Uzungöl’e ait bir fotoğraf görmeniz mümkün. Trabzon tarafından en fazla beğenilen ve turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen Uzungöl, kış tatili için de sıklıkla tercih ediliyor. Yeşil dağlar arasında bulunan Uzungöl, kış mevsiminde kar yağışı ile muhteşem manzaraya sahip oluyor. Yazın yeşilliği ile kışın ise beyaz manzarası ile insanı büyüleyen Uzungöl, herkesin bir kere de olsa gidip görmesi gereken muhteşem cennetlerden biri. Kış tatili için sürekli kayak merkezlerini tercih eden ve kayak merkezlerinden sıkılanlar hiç tereddüt etmeden Uzungöl’e giderek kış tatilinin tadını çıkarabilir. Eğlenceli simaların bol miktarda bulunduğu Trabzon’da, hoşgörü ve sevecenliğin zirvede olması sizi, şehre tam anlamıyla bağlayacak. Kış tatili için geldiğiniz bu muhteşem yerin müptelası olacak ve Uzungöl’den ayrılmayacaksınız.

4 Yorum

  1. izmit te yaşarken kartepe ye sürekli gidiyordum. 6 Yıldır gitmiyorum. Özledim oraları.

    • En kısa zamanda gitmeni diliyorum yorumun için tsk ederim

  2. Kış tatili için güzel yerler
    Tatil denince akla hep yazın gidilen yerler gelir ama koş için ne çok alternatif var ülkemizde

  3. Bu listede sadece Ilgaz'a gittim. Teşekkürler paylaşım için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir