İçeriğe geç

Boston Gezi Rehberi

Massachusetts eyaletinin en önemli şehri olan Boston, pek çok gezginin ilgisini çeken oldukça güzel bir kent. Zira burada gezebileceğiniz birbirinden görkemli müzeler, ödüllü tiyatrolar ve milli parklar bulunuyor.

Bu nedenle biz de ABD’nin en köklü kentlerinden birisi olan Boston’u ziyarete gelmeniz halinde gezip görebileceğiniz en önemli gezi noktalarını sizin için derledik. İşte Boston gezilecek yerler listesi!

Boston

Boston Gezilecek Yerler

Common Park

Boston gezi rehberi listesinde ilk sırada kentin en eski parkı olan Boston Common Park’tan söz edebiliriz. Halka açık bir park olan Boston Common Park, beton yapılardan bunaldığınızda yemyeşil bir alanda özgürce dolaşmanıza imkan veriyor.

Pek çok mevsim festivaline ve önemli kutlamalara da ev sahipliği yapan bu parkta ayrıca bir de Ether Fountain bulunuyor. Tarihi bir çeşme olarak da bilinen Ether Fountain, her sene yerli ve yabancı birçok turistin ziyaretçi akınına uğramaya devam ediyor.

Common park

Revere Beach

Boston’da ilk kamusal plaj olarak da bilinen Revere Beach, Boston gezi rehberi arasında yer alıyor. Kentin yaklaşık olarak 5 mil kadar kuzeyinde bulunan Revere Beach, 1896 yılından beri özellikle yazları dolup taşıyor.

Hem güneşlenmek hem de yüzmek için tercih edebileceğiniz bu plajda her sene düzenlenen uçurtma festivallerine katılabilirsiniz. Ayrıca plajda geleneksel olarak düzenlenen kumdan kale yarışmalarında sevdiklerinizle birlikte eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Revere Beach

Boston Üniversitesi Köprüsü

Boston gezi rehberi listesinde Boston Üniversitesi Köprüsü’nden de bahsedebiliriz. Şehirde gezebileceğiniz en ilginç noktalardan birisi olan bu köprüden araçların dışında trenle de geçiş yapılabildiğini söylemek mümkün. Charles Nehri üzerinde yer alan bu köprüyü ziyarete gelebilir ve sevdiklerinizle mükemmel hatıra fotoğrafları çekebilirsiniz.

Boston Üniversitesi Köprüsü

Salem Cadı Müzesi

Pek çoğunuzun cadılara inanmadığını biliyoruz ancak Boston’da işler biraz farklı yürüyor. Zira Boston gezi rehberi listesinde yer alan Salem Cadı Müzesi, Boston tarihinin en ünlü cadıları hakkında oldukça önemli bilgilere ev sahipliği yapıyor.

Salem Cadı Müzesi’ne gelmeniz halinde müze içinde geçmiş yıllarda cadılar mahkemesinde yargılanan insanların balmumu heykellerini görebilirsiniz. Oldukça gerçekçi duran balmumu heykellerle fotoğraf çekilebilir ve ilginç bir Boston hatırası olarak çektiğiniz fotoğrafları çevrenizdekilere gösterebilirsiniz.

Salem Cadı Müzesi

Özgürlük Yolu

Kırmızı tuğlalar ile örülmüş kıpkırmızı bir yol olan Özgürlük Yolu, 2.5 kilometrelik uzunluğuyla Boston gezi rehberi listesinde yer alıyor. Yolu takip etmeniz halinde 16 farklı tarihi bölgeyi gezme olanağını bulabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  İstanbul'da Gezilecek En Güzel 10 Yer

Özgürlük Yolu aynı zamanda Boston’un yürüyen kent ismi ile anılmasının nedenlerinden de birisi.

Ted Williams Tüneli

Kuzey Amerika’nın en derin tüneli olmasıyla ünlü olan Ted Williams Tüneli, Boston gezi rehberi listesinde bulunuyor. Eski bir beyzbol oyuncusunun ismini taşıyan tünel, Logan Uluslararası Havaalanı ile Güney Boston’u birbirine bağlama görevini üstleniyor.

1991 yılında inşa edilen Ted Williams tünelinin inşaatının ise 1995 yılında tamamlandığı biliniyor.

Prudential Kulesi

Boston gezi rehberi listesinin olmazsa olmazları arasında bulunan Prudential Kulesi, kentin en uzun yapılarından birisi olma özelliğini taşıyor. Tepesindeki radyo direğini de sayarsak 270 metrenin üzerinde bir yüksekliğe sahip olan kulenin 50. katında ise bir gözlemevi yer alıyor. Boston turu yaparken uğrayabileceğiniz bu gözlemevinde tüm Boston’u ayaklarınızın altına alabilir ve enfes bir manzaraya tanıklık edebilirsiniz.

New England Akvaryumu

1969 yılında hizmete açılan ve her yıl 1 milyonun üzerinde misafiri ağırlayan New England Akvaryumu, Boston gezi rehberi listesinde uğrayabileceğiniz başka bir adres. Dört katlı bir bina içine inşa edilen bu devasa akvaryum, yüzlerce deniz canlısını içerisinde barındırıyor. Hafta içi ve hafta sonu girişleri açık olan New England Akvaryumu’nda günlük olarak düzenlenen dalış aktivitelerine dahil olabilirsiniz. Yetişkinlerin 22.95 USD’ye giriş yapabildiği akvaryumun çocuklar için ücretinin ise 15.95 USD olduğunu söyleyebiliriz.

Newbury Caddesi

Boston gezi rehberi listesinde son sırada Newbury Caddesi’nden söz edebiliriz. Boston’un en hareketli caddelerinden birisi olan bu yerde tarihi binaları keşfe çıkabilirsiniz. 1850 yıllarından bu yana çok sayıda işletmenin yer aldığı caddede özellikle sanat galerileri ve marka butiklerin oldukça iş yaptıklarını söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Avusturya Salzburg Gezisi

Buna göre Newbury Caddesi’ne gelmeniz durumunda ışıltısıyla Boston’un kalbi olan bu caddede gönlünüzce alışverişe çıkabilirsiniz. Newbury Caddesi’nde ayrıca dünyaca ünlü ördek turu olarak da bilinen son derece eğlenceli Duck Tour için gerçekleştirilen kayıt işlemlerine de başvurabilirsiniz.

Newbury Caddesi

6 Yorum

  1. Boston’ta her yeri gezmek istiyorum. Cadilar muzesi cok ilgimi cekti. Yine harika bir gezi yazısı olmuş

    • Inşallah diyorum bende. En. Kısa zamanda. Yorumunuz için tskler

  2. fatih pınar fatih pınar

    Boston tanıtmı çok harika. Teşekkürler.

  3. sitenizi hayranlıkla takip ediyorum çok yer gezdiğiniz zanneden bir kişi olarak sitenize girince çokta bir yer görmediğimi fark edenlerdenim Boston Gezi Rehberi yine hariklarla dolu elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir