Kamp alanları
Trend

Kamp Yapmanın Tadına Bartın’da Varın: Bartın Kamp Alanları

 Bartın ülkemizin Batı Karadeniz bölgesinde bulunan ılıman iklime sahip bir şehirdir. Özellikle Bartın hava durumu ve kamp alanlarının çokluğu nedeni ile de kampçılar tarafından tercih edilmektedir. Tatil mekanları, tarihi, gezilecek yerleri, ormanı, denizi ve daha birçok güzelliği ile ülkemizin güzel köşelerinden biridir. Bartın’da kamp yaparken dikkat etmeniz gerekenler neler? Bartın’da nerelerde kamp yapılır? Gibi sıklıkla sorulan soruların cevaplarını sizleri için derledik. İşte en çok araştırılan Bartın Kamp Alanları.

1.      Kapısuyu Plajı Ücretsiz Kamp Alanı

Kamp denildiğinde akla gelen onlarca eğlence vardır. Ancak bunların her biri için önce bir kamp alanı belirlemek şart. Bartın çevresinde kamp yapabileceğiniz ücretsiz alanlardan biri de Kapısuyu Plajı Kamp Alanı olmakta. İster tuzlu su civarında isterseniz de tatlı su civarında kamp kurabilirsiniz. Akabinde birçok kamp sever gibi tatlı su yakınında kamp yapmak isterseniz resmi olarak Kastamonu il sınırına girmiş bulunacaksınız. Tam olarak iki ilin sınırında olan bu kamp alanında kamp yapmayı düşünüyorsanız mutlaka yanınıza ekstra bir battaniye alın çünkü geceleri oldukça soğuk olmakta. Gündüzleri ise aksine aşırı sıcak bir hava sizi karşılayacak. Denizi, tatlı suyu, sandal keyfi, ormanı ve doğası ile gerçekten kamp için mükemmel bir yer.

Bölgenin genelinde elektrik bulunmuyor. Yanınızda powerbank götürmeyi unutmayın. Zor durumda kalırsanız bölgenin yakınlarında bulunan marketten veya kafelerden şarj için yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca alışverişlerinizi de yapabilirsiniz. Kamp alanı içerisinde özel bir tuvalet bulunmamakta ancak kafelerin içinde bulunan tuvaletlerden faydalanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Kamp Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Temel Bilgi

2.      Mugada Ücretsiz Kamp Alanı

Mugada ücretsiz kamp alanına ulaşmak için Mugada yolunda 12 KM kadar yol almalısınız. Ulaşımda toprak yol ile karşılaşacağınızı önceden söyleyelim. Kamp alanı gerçekten tam olarak doğanın içerisinde. Sahilde ücretsiz çadır kurmak yasak ancak orman yolunda kendi çadırlarınız ile istediğiniz kadar kamp yapabilirsiniz. Sahil kesiminde kamp kurmak isterseniz çadır kiralamanız gerekir. Orada bu işi yapan insanlar bulunuyor. Alanın batısında tatlı su ve tuzlu suyun bir arada bulunduğu alanlar ortaya çıkıyor. Denizi plajdan çok az bir mesafe sonra derinlik kazanmakta. Neredeyse dalga dahi göremeyeceğiniz bir deniz olduğunu önceden söyleyelim.

Bölgenin bir tarafında çarşı bulunmakta. Buradan alışveriş yapabilirsiniz. Tuvalet ihtiyaçlarınız için plajda bulunan alanı kullanabilirsiniz. Giderken yanınızda fazladan su bulundurun çünkü bölgenin içme suyu bulunmuyor.

3.      Uluyayla Ücretsiz Kamp Alanı

Uluyayla ücretsiz kamp alanı insan eli değmemiş ormanlarda kamp yapmak isteyenler için oldukça ideal. Türkiye’nin en uzun yaylası da ayrıca burasıdır. Geceleri uzun uzun gökyüzünü izleyebilir gündüzleri ise doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer endemik bitkilere ilginiz varsa burada birçok endemik bitki de bulunmakta. Keşif dolu bir kamp süreci geçirebilirsiniz.

Burası diğer kamp alanları gibi marketi ve tuvaleti bulunan kamp alanlarından değil. O yüzden kamp alanına gelmeden önce mutlaka tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Tam anlamı ile doğanın içinde bir kampın da bu çeşit birkaç zorluğu olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Doğru Kamp Çadırı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

4.      Göldere Şelalesi Ücretsiz Kamp Alanı

Göldere şelalesi ücretsiz kamp alanı Kanatlı köyünde bulunuyor. Köy ise Kurucaşile ilçesi içerisinde yer almakta. Göldere şelalesi sessiz kamp ortamı arayanlar için bir hayli gürültülü olabilir. Bu nedenle gürültü faktörünü önceden düşünmekte fayda var. Şelalenin bulunduğu bölgedeki minik göletler içerisinde yüzerek ferahlayabilir ve güneşte kendinizi ısıtabilirsiniz. Aşırı soğuk bir suyu olduğunu söylemek gerekir. Üstelik kayalar üzerinde yürürken dikkatli olun çünkü çok kaygan. Tam olarak şelalenin çevresinde kamp yapamazsınız çünkü düzlük bulunmuyor. Ancak şelalenin ön tarafında çadır kurmanız mümkün.

Göldere şelalesi civarında kamp yaparken dikkatli olmanız gereken bir yer çünkü yabani hayat bir hayli canlı. Alışveriş yapmak için herhangi bir market bulunmuyor ancak köyün içinde bulunan minik marketlerden alışveriş yapabilirsiniz. Tuvalet ve duş imkanları da bulunmamakta.

5.      Güzelcehisar Ücretsiz Kamp Alanı

Güzelcehisar ücretsiz kamp alanı, neredeyse keşfedilmediğini zannedeceğiniz bir doğal manzaraya sahip. Alan içerisinde hem ücretli olan hem de ücretsiz olan kamp yerleri mevcut. Güzelcehisar’ın doğası ve sahili bir hayli sakin.  Kafa dinlemek istiyorsanız mutlaka gitmeniz gereken yerlerden biri.

Güzelcehisar kamp alanı içerisinde sahil civarında bulunan işletmeler tuvalet ve içme suyu ihtiyaçlarınızı karşılamanız için yeterli olacaktır. Ayrıca elektrik ihtiyacınızı da bu işletmelerden karşılayabilirsiniz. Yine de temel ihtiyaçlarınızı yanınızda götürmenizi öneririz.

Bartın Ardıç yaylası kamp alanı, kokurdan yaylası kamp alanı gibi birçok farklı kamp alanına da sahip. Kamp ruhunu yakalamak her kampçı için farklı yollar gerektirebilir. Deniz kıyısında kamp yapmayı sevenler, ormanın derinliklerinde kamp yapmayı sevenler, yaylada kamp yapmayı sevenler hatta yol kenarında kamp yapmayı sevenler bile olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Ankara’da Kamp Yapılabilecek 4 Doğa Harikası Yer

Kamp Yaparken ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mekanlar olup olmadığına mutlaka dikkat edin. Sizler için en çok tercih edilen ve merak edilen Bartın Kamp Alanları hakkındaki derlememizi okudunuz. Bir başka gezi yazımızda görüşmek üzere…

Rota Uzaklar Ailesi…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı