İçeriğe geç

Biri Kamp mı Dedi: Antalya Kamp Alanları

Antalya kamp alanları pek bilinmeyen ancak bilenlerin asla terk etmediği alanlardan biridir. Ayrıca Antalya her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan ülkemizin harika tatil beldelerinden biridir. Deniz, kum, sakinlik, huzur, eğlence, aktivite, kamp, macera… aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir yer olan Antalya’da bu sefer sizler için kamp alanlarını derledik.

Kamp yapmak adeta bir alışkanlık gibidir. Doğanın huzuru, sesi ve sakinliğini keşfeden herkesin doymak bilmediği kamplar için pek bilinmeyen bazı yerler derledik. Bu derlememizde sizlere Antalya kamp alanları arasında en çok tercih edilen kamp alanlarını tanıtacağız. Bununla birlikte Antalya kamp alanları ücretsiz mi? Gibi sorularınıza da cevaplar vereceğiz.  

1.    Antalya Kamp Alanı: Çıralı Olimpos

Çıralı Olimpos kamp alanı, zor ulaşım şartları nedeni ile medeniyetin taşınmadığı yerlerden biridir. Bu nedenle kampçılar tarafından çok sevilir. Bilirsiniz mesele kamp ise doğanın içinde olmak ve şehirden uzaklaşmak her kampçı için önceliktir. Çıralı Olimpos kamp alanı da tam böyle bir yer.

Uzun bir koy içinde bulunan kamp alanı tamamen doğanın güzelliklerini görebileceğiniz ve sizi mutlu edecek alanlardan biridir. Arkanıza çam ağaçlarını ve önünüze de mükemmel deniz manzarasını aldığınızı düşünün. İşte kamp bu dediğinizi duyar gibiyiz…

2.      Adrasan Kamp Alanı

Adrasan kamp alanı yukarıda bahsi geçen Çıralı Olimpos kamp alanına bir hayli yakın. Farkı ise doğanın görünümü. Adrasan kamp alanında yaklaşık 2 kilometre olan plajı görebilirsiniz. Üstelik bu sahil neredeyse çarşaf kadar sakin bir yapıya sahip. Huzurun ve sakinliğin bir arada bulunabileceği harika bir kamp alanı. Listemizin içinde bizim en çok beğendiğimiz kamp alanlarından biri.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Kekova Gezi Rehberi

Adrasan kamp alanını tercih ederseniz mutlaka su altı dalış aktivitelerine katılın. Denizin altındaki saklı dünyayı görmenin sizi bir hayli şaşırtacağına eminiz.

Korsan Koyu Kamp Alanı

3.      Korsan Koyu Kamp Alanı

Açılın ben korsanım! Hayır, sadece kampçılar… Hayal kırıklığına uğramayın çünkü korsan filmlerinden fırlamış gibi bir yere kamp yapmak sizi heyecanlandıracak. Korsan koyu kamp alanı oldukça popüler kamp alanlarından biridir. Bunun nedeni ise mükemmel doğası. Kumluca civarında bulunan kamp alanı deniz, kum, sahil, orman ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz bir yer.

4.      Kalkan Kamp Alanı

Kalkan kamp alanı, Antalya ile Fethiye arasındaki yolda bulunan harika kamp alanlarından biri. Burada kamp yapacaksanız alışveriş, yemek, tuvalet, elektrik gibi hizmetleri bulabileceğiniz işletmeler bulunuyor. Kamp yaparken Kalkan beldesini de gezmeyi ihmal etmeyin. Kamp sadece ormanda olmaz, bambaşka bir coğrafyayı keşfetmek de kampa dahildir. Söz konusu kamp olduğunda akan sular duruyorsa sizde en güzel kamp alanları ile eğlencenize eğlence katmak için listemizde yer alan kamp alanlarını inceleyebilir ve en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Kalkan kamp alanı daha çok ilk kez kamp yapacakların tercih ettiği, ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabileceğiniz kamp alanlarından biridir. Bu nedenle kamp yapacağınız yeri iyi seçmenizde fayda var. Mesele kamp yapmak ise ülkemizin her yanı farklı bir doğa mucizesine sahip. Yeter ki isteyin, kampın doğası sizi saracaktır.

Rota Uzaklar Ailesi…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Fethiye SaklıKent Kanyonu

3 Yorum

  1. Bu yaz koronavirüs biterse Antalya’da bir kamp tatili yapmak arıyordum ki yazınıza denk geldim. Antalya da kamp alanları arasında en çok Korsan Koyu Kamp Alanını çok övdüler. Arkadaşlarla muhtemelen korsan koyu kamp alanını deneyecez bu sene. Aradığımız herşey orada var gibi Doğa,orman,sahil

  2. Bu yaz antalya’ya kamp yapmaya gidecektik. Bundan dolayı antalya da kamp alanları arıyorduk. Yazınızda belirttiğiniz Korsan Koyu Kamp Alanı tam aradığımız yer sanırım. Arkadaşlarla bu sene farklı bir tatil yapacağız. Korsan Koyu Kamp Alanı’nda aradığımız herşey var. Doğa, sahil, orman, macera aksiyon…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir