AmerikaGezi Rehberi

Kolombiya Gezilecek 5 Harika Yer

Kolombiya yaklaşık 43 milyon nüfusu olan ve Güney Amerika bölgesinde bulunan tatil cennetlerinden biridir. Karayip denizi, Pasifik kıyısı, Amazon ormanları ve çok daha fazlasına ev sahipliği yapan Kolombiya birçokları için tatil rotası olmakta. Peki Kolombiya gezilecek yerler nerelerdir? Kolombiya’nın en ünlü yerleri nerelerdir? Kolombiya yılın hangi zamanları ziyaret edilir? Amazon ormanlarına gitmek mümkün mü? Merak ettiğiniz her şeyi Kolombiya gezilecek 5 harika yer adlı yazımızda paylaştık.

Kolombiya Yılın Hangi Zamanı Ziyaret Edilir?

Kolombiya içinde şehirler arasında rakım farkı bulunur. Bu nedenle ülkenin farklı şehirlerinde iklimin de farklılaştığını görebilirsiniz. Bu sizi şaşırtmasın. Ülkede sıcaklık değişkenlik gösteriyor. Kıyı şehirlerinde yıl boyunca sıcaklıklar 23 ile 36 arasında değişiyor. Ülkenin yüksek kesimlerinde ise sıcaklık 7 ile 23 derece arasında farklılık gösterebiliyor.

Gelelim Kolombiya Gezilecek Yerler listemize. İşte Kolombiya gezilecek yerler

La Candeleria, Kolombiya

1.      La Candeleria

La Candeleria, Kolombiya’nın başkentinde bulunur. Bu arada başkentin adı Bogota’dır. Eğer Kolombiya’ya gezmek için geldiyseniz en çok bilinen turistik gezi yerlerinden biri La Candeleria. Uğramadan geçerseniz üzülebilirsiniz. Burada İspanyol mimarisini tam anlamı ile gözlemleyebilirsiniz. Rengarenk binaları ve farklı grafiti desenleri ile gerçekten ilgi çeken bir yer.

Bogota’yı yürüyerek gezmeniz mümkün. Eğer böyle bir niyetiniz varsa restoran, konaklama gibi imkanlar için La Candeleria mükemmel bir tercih olabilir. Burada yöresel yemekleri deneyebileceğiniz lokantalar da bulabilirsiniz. Başkentin en hareketli bölgelerinden biri de La Candeleria. Burada beklediğinizden fazla kalabalık görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Belum ve Borneo Tropikal Yağmur Ormanları Gezisi
Ulusal Polis Müzesi, Kolombiya

2.      Ulusal Polis Müzesi

Kolombiya Ulusal Polis Müzesi, Bolivar Meydanı civarında bulunan bir müze. Polisiye ve silah merakınız varsa burası tam size göre olabilir. Mükemmel ve ilgi çekici bir müze olduğunu söyleyelim. Bizi bir hayli şaşırttı. Bu arada son zamanlarda popüler olan polisiye dizi Narcos’u izlediyseniz burası daha çok ilginizi çekebilir. Çünkü burada Pablo Escobar’ın arandığına dair sokaklara asılmış olan afişlerden bir tane bile görebilirsiniz.

Amazon Ormanları, Kolombiya

3.      Amazon Ormanları

Amazon ormanları, balta girmemiş ormanlar… Herkes en az bir kere de olsa hayatında Amazon Ormanlarının adını duymuştur. Amazon ormanlarına bir seyahat yapmak Kolombiya ziyaretinizin en ilginç anları olabilir. Kolombiya ziyaretleriniz için 90 güne kadar vize istenmediğini biliyor muydunuz? Sadece tatilinizi ayarlayın ve Amazon Ormanlarının büyülü dünyasına gidin. Bu kadar basit… Amazon ormanları içinde bulunan Amazon nehrine gitme fırsatı bulursanız bizim için birkaç fotoğraf çekmeyi unutmayın. Çünkü muazzam bir doğa güzelliğini seyredeceksiniz.

Monserrate Tepesi, Kolombiya

4.      Monserrate Tepesi

Monserrate tepesi, başkentin sembolü olarak da bilinmekte. Bu tepeye ulaştığınızda koca şehri ayaklarınızın altında bulacaksınız. Bu muhteşem şehir manzarası sizi büyüleyebilir. Temiz havayı içinize çekin ve Kolombiya’yı izleyin. Gezinizde yavaşladığınız ve sakinlediğiniz o an Monserrate tepesinde olsun. Bu yakınlarda dinlenecek yerler bulabilirsiniz. Tepeye ulaşmak için teleferik sistemini kullanabilirsiniz veya Fünikeler de kullanılabilmektedir.

Bogota, Kolombiya

5.      Bogota

Bogota, Kolombiya’nın başkentidir. Burada ülkeye ait birçok gezilecek yer bulabilirsiniz. Şehri gezerken İspanyol mimarisini gözlemleyebilir ve rengarenk evler arasında eğlenceli fotoğraflar çekebilirsiniz. Mavi, yeşil, pembe, beyaz… Renkli coğrafyası ile görenleri kendine hayran bırakan şehirde konaklama, lokanta gibi birçok hizmeti neredeyse her yerde bulmanız mümkün. Şehre gelmişken rakımın yüksek olduğu yerlere çıkmayı denerseniz çok güzel manzaralar size eşlik edecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Muğla gezilecek yerler

Rota Uzaklar ailesi olarak yorumlarınız bizim için değerli. Merak ettiklerinizi, görmek istediğiniz yerleri, şikayet ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Bir başka güzel diyarda görüşmek üzere…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı