İçeriğe geç

Madrid Gezilecek Yerler

Madrid’i bu kadar özel kılan nedir? Gezilecek yerleri nelerdir? Madrid hakkında merak edilenler ve en çok sevilen birkaç yerini sizler için bu yazımızda derledik. İşte Madrid Gezilecek 3 Harika Yer.

Kısaca Madrid

Madrid, İspanya’nın başkenti olmasının yanı sıra Avrupa Birliği içerisinde en büyük üçüncü şehirdir. Listede ilk iki sırayı ise Londra ve Paris alıyor. Ziyaretçilerinin Madrid’de bulunmalarının nedenleri arasında en çok tekrar edilen üç neden var. Bunlar leziz yemek kültürü, canlı gece hayatı ve tarihi güzellikleridir. Böyle bakıldığında sadece eğlence mekanı gibi görünebilir ama Madrid aynı zamanda çok önemli iş merkezlerinden biri konumunda. Evet, Avrupa genelinde iş söz konusu olduğunda sık sık ziyaret edilen yerlerden biri olmaktadır. Madrid denildiğinde akla gelen bir başka şey de bir motto. Anı yaşa mottosu ile ünlenen Madrid günümüzde eğlence denildiğinde de akla gelen güzel şehirlerden biri. Peki Madrid’de gezilecek yerler nereler? İşte Madrid’in en ünlü 3 gezilecek yeri.

Madrid, İspanya.

1.      Puerta Del Sol

Puerta del Sol, kelime anlamı ile Güneşin Kapısı anlamına geliyor. Aynı zamanda kendisi şehrin en hareketli alanlarından biridir. Şehrin kalbi desek de yanlış sayılmaz. Meydanın etrafında genellikle festivaller, sokak sanatçıları, tarihi alanlar bulunuyor. İnsanların meydanda buluşalım dedikleri alanları bilirsiniz. Puerta del Sol da tam o meydanlardan biri. Meydanda bulunan heykeli belki de birçok fotoğrafta görmüş olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Rüyalar Şehri Kopenhag Hakkında Merak Edilen Her Şey

Madrid gezinizde kendinize başlayacak bir nokta arıyorsanız Puerta Del Sol tam aradığınız nokta olabilir. Şehir gezileri için harika bir başlangıç noktası konumunda.

Madrid Gezilecek Yerler.

2.      Gran Via Caddesi

Gran Via caddesi tam anlamı ile kültür sokağı denilebilecek bir alan. Eğer alışveriş, sanat ve kültür turlarından hoşlanıyorsanız bu caddeye mutlaka uğramalısınız. Gran Via caddesi üzerinde tiyatro ve sinema salonları da bulunuyor. Burada uzun süre vakit geçireceğinize inanıyoruz. Aynı zamanda restoranları, kafeleri ile de müthiş lezzetlere ev sahipliği yapan bir cadde.

Madrid’i tepeden izlemek ve kalabalığa uzaktan bir bakış atmak isterseniz Azotea bar adındaki yerde dinlenebilir ve şehri izleyebilirsin. Bu bar caddenin sonunda bulunuyor.

Madrid Şehri Gezilecek Yerler

3.      Plazo Mayor

Plazo Mayor, şehir hayatının en hızlı geçtiği yerlerden biri. Meydan neredeyse 17. Yüzyıldan kalmış bir alan. Meydanda Kral Felibe II’nin heykeli de bulunuyor. Heykeli alana gelir gelmez fark edeceğinizi düşünüyoruz. İspanya’nın geçmişinde yaşanan birçok önemli olay bu meydanda yaşanmış. İdam cezalarının yaygın olduğu yıllarda gerçekleştirilen birçok idam da bu alanda gerçekleştirilmiş. İspanya denildiğinde akla gelen bir başka güzel şey de geleneksel boğa güreşleridir. Geleneksel boğa güreşlerinin yapıldığı alanlardan biri de Plazo Mayor olmakta. Plazor Mayor’da festivallere denk gelirseniz daha birçok farklı aktivite ve değişik eğlencelerden faydalanabilme imkanınız da var. Anlayacağınız kentte yaşanan coşkun duyguların her birine tanıklık yapmış bir alandan bahsediyoruz. Üzüntü, keder, sevinç, eğlence, mutluluk ve çok daha fazlasını hissedebileceğiniz bir yer olan Plazo Mayor’a mutlaka gitmelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Kopenhag Gezi Rehberi
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir