İçeriğe geç

Adana Ücretsiz Kamp Alanları

Adana ücretsiz kamp alanları, Adana bölgesinde sıkça araştırılan hususlardan biridir. Eğer yolunuz Adana’ya düşerse ve kamp yapmak isterseniz gidebileceğiniz harika ücretsiz kamp alanları bulunuyor. Kamp yapmadan önce ihtiyacınız olan birçok ekipman olabilir. Kimi kamp alanlarında bazı tesisler bulunuyorken kimi kamp alanları ise kelimenin tam anlamı ile ormanın ortasında ve ıssız olabilmekte. Bu nedenle kamp alanı seçimi yaparken tesislerin olup olmadığına, ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mekanların olup olmadığına dikkat etmenizde fayda var. Adana ücretsiz kamp alanları yazımızda sizler için Adana’da bulunan kamp alanlarını derledik. Bu derlemeler ile kamp alanınızı seçerken aynı zamanda kamp alanında nelere ihtiyacınız olduğunu da önceden bilerek, kamp sırasında herhangi bir sorun çıkmamasını sağlayabilirsiniz. İşte Adana ücretsiz kamp alanları.

1.      Adana Ücretsiz Kamp Alanları: Çakıt Vadisi

Adana ücretsiz kamp alanları arasında yer alan Çakıt Vadisi birçok kampçının severek gittiği alanlardan biridir. Kamp yapmanın yanı sıra insanların yürüyüş yapmak için de sıkça tercih ettikleri vadide kamp bir hayli eğlenceli olabilir. Vadinin kendisi oldukça yeşil bir görüntüye sahip. Ancak vadide bulunan kayalar nedeni ile yeşil alanlara ulaşmak bir hayli zor olabilmekte. Vadinin akan suyundan tertemiz doğaya ve insanın içini açan gökyüzüne kadar görmek ve orada bulunmak isteyeceğiniz birçok yeri kamp yaparak inceleyebilirsiniz. Kamp yapmak bir anlamda doğanın içinde olma çabasıdır. Çadırınızı kurun ve keşfe başlayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  TARİHİN KENTİ MARDİN: GÖRÜLMESİ GEREKEN 6 YER

Çakıt vadisi kamp alanında duş alabileceğiniz yerler ve tuvaletler bulunmakta. Gerekli gördüğünüzde gıda ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz tesisler ise vadide bulunmuyor. Gelirken ihtiyaçlarınızı önceden hazırlamış olmanız gerekir. Ayrıca engebeli bir yolu olması nedeni ile çocuklarla kamp için tercih edilen alanlardan biri de değil. Bu detayı göz ardı etmemenizi öneririz.

2.      Adana Ücretsiz Kamp Alanları: Belemedik Vadisi

Adana ücretsiz kamp alanları arasında yer alan Belemedik Vadisi aslında birçok kampçı tarafından pek bilinmeyen kam alanlarından biridir. Doğanın içinden ve tam anlamı ile insanı huzura kavuşturan bu vadi gerçek anlamda bir doğa harikası. Hatta vadi civarında bir Alman mezarlığı da bulunuyor. Bu mezarlığın tahminen 1. Dünya Savaşı döneminden kaldığı düşünülüyor. Sadece kamp için değil aile toplantıları için gidilebilecek harika yerlerden biridir.

Belemedik Vadisi içerisinde duş ve tuvalet ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir yer bulunmuyor. Bu nedenle gitmeden önce ihtiyaç listesi hazırlayarak gitmenizi öneririz. Tüm ihtiyaçlarınızı önceden karşılamanız sizin için gerçekten önemli olabilir. Ayrıca gıda temin edebileceğiniz bir yer de bulunmuyor.

3.      Adana Ücretsiz Kamp Alanları: Küp Şelaleleri

Adana ücretsiz kamp alanları arasında bulunan bir diğer kamp alanı da Küp Şelaleleri olarak biliniyor. Adana’da Aladağ ilçesinde bulunan bu kamp alanı doğa güzelliklerini incelemek ve doğanın içinde bulunmak isteyen kampçıların en çok tercih ettiği yerlerden biri. Ayrıca hafta sonları insanların yürüyüş yapmak ve huzurlu birkaç saat geçirmek için de tercih ettikleri yerlerden biridir. Ayrıca şelalelerin olduğu bölgede su derinliği bir hayli fazla. Bu yüzden şelalelerin olduğu yerde yüzmek istiyorsanız yüzme kabiliyetinize güveniyor olmanız gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Karadeniz Şavşat Rüzgarı

Küp Şelaleleri bölgesinde duş alabileceğiniz ya da tuvalet ihtiyacınızı karşılayacağınız alanlar bulunmamakta. Bununla birlikte gıda ihtiyaçlarınızı da karşılayabileceğiniz alanlar bulunmuyor. Bu alanların bulunmaması nedeni ile kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı karşılamanızda fayda var.

4.      Adana Ücretsiz Kamp Alanları: Kapıkaya Kanyonu

Kapıkaya kanyonu Adana’nın Karasili ilçesinde bulunan ve kamp boyunca bir hayli zevk alacağınız yerlerden biri. Kanyonun geneli taşlık ancak kamp alanı olarak değerlendirebileceğiniz düzlük araziler de bulunuyor. Kanyonun yürüyüş alanı ve bisiklet yolları gerçek anlamda bir doğa harikası. Kanyonda bulunan yürüyüş parkuru tam 7000 metreden fazla uzunluğa sahip. Üstelik kanyon civarında daha önce hiç görmediğiniz bitkileri de görme şansınız var. Bu yüzden iyi bir doğa gezisi ve keşifle dolu bir kamp istiyorsanız tercihiniz Kapıkaya Kanyonu olabilir.

Kapıkaya Kanyonu içerisinde bulunan herhangi bir tesis yok. Yani kanyonda kamp yapmaya karar verirseniz ihtiyaçlarınızı önceden hazırlamanız gerekir. Kanyon boyunca duş alabileceğiniz ya da tuvalet ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz alanlar da bulunmuyor.

5.      Adana Ücretsiz Kamp Alanları: Yumurtalık Kuş Cenneti

Adana ücretsiz kamp alanları arasında bulunan Yumurtalık Kuş Cenneti en çok bilinen ve tercih edilen kamp alanlarından biridir. Birçok kuş görebileceğiniz ve kelimenin tam anlamı ile alanın adına hak vereceğiniz Yumurtalık Kuş Cenneti kameranızı elinizden bırakamayacağınız bir yer. Zengin bitki örtüsü ve göl eşliğinde bir kamp eminiz ki tüm kampçıları mutlu edecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Fethiye SaklıKent Kanyonu

Yumurtalık Kuş Cenneti içerisinde kamp yaparken uçuşan kuşları izlemek sizi rahatlatacaktır. Bununla birlikte bölgede tesis bulunmuyor. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı önceden karşılamanızda fayda var. Tuvalet ve duş ihtiyaçlarınız için de herhangi bir alan olmadığını söylemek gerekir.

Adana daha birçok kamp alanı bulunan illerimizden biri. Özellikle Adana’da kamp yapmak isterseniz gittiğiniz bir kamp yerine tekrar uğramanız aylar alabilir çünkü bir hayli fazla kamp alanı var. Tabi ki en güzel kamp alanı seçimi size kalmış. Yorumlarınız ve görüşleriniz bizim için değerli.

Rota Uzaklar Ailesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir